۹ روشی که ساخت دیجیتالی به کسب و کارهای تولیدی کوچک کمک می کند

691

با سلام خدمت دوستان گرامی. در این نوشته قصد داریم برخی مزایای ساخت دیجیتالی که می تواند به تولید ابداعی و سریع کسب و کارهای کوچک کمک نماید را معرفی کنیم. پس با ما در مهندس استایل همراه باشید. 🙂


ضرورت روش های تولید پیش نمونه و مزایای آن برای کسب و کارهای کوچک

دنیای ساخت و تولید دائما در حال دگرگونی است. روش های ساخت دیجیتالی نظیر پرینت سه بعدی نوعی پیش نمونه سازی دیجیتالی، کار طراحی و ساخت محصولات جدید و ابداعی را برای سازندگان کوچک آسان نموده است. اگر هنوز کار تولیدی تان از این روش ها بهره مند نیست در ادامه برخی از مزایای برتر که می تواند ذهنیت شما را تغییر دهد برای ملاحظه آورده می شود.

مزایای ساخت دیجیتالی

فرصت اتوماسیون را مهیا می کند

اولین و مهم ترین مزیت ساخت دیجیتالی این است که به تولیدگران امکان می دهد تا به جای اینکه بر ساخت دستی آن طرح توسط کارگر تکیه کنند بتوانند به کمک این فن آوری در ساخت هر طرح پیچیده استفاده کنند.

جوش ورلی مدیر طراحی در شرکت Opendesk که پلتفرم ساخت محلی و دیجیتالی در صنعت مبلمان است در ایمیلی به ما گفت، “فن آوری های ساخت دیجیتالی به سازندگان کوچک مستقل، امکان می دهد تا ساخت قطعات پیچیده که سابقا فقط از طریق ابزارهای دست ساز سنتی یا با هزینه های بیشتر مقدور شده بود و یا تجهیز ابزار در تولید انبوه/دسته ای دست نیافتنی بود را به صورت اتوماتیک/ نیمه اتوماتیک انجام دهند.”

صرفه جویی در زمان تیم ها

ساخت دیجیتالی علاوه بر موثرتر نمودن فرآیند ساخت واقعی می تواند کمک کند تا کسب و کارهای مختلف، زمان خود را در مرحله آماده سازی ذخیره کنند.

ورلی می گوید، “طراحان و مهندسان با فن آوری های ساخت دیجیتالی آشنا هستند و اغلب می توانند فایل های آماده ساخت را در اختیار سازندگان قرار دهند که به معنی صرفه جویی در زمان/هزینه کار آماده سازی می باشد. خدماتی همچون Opendesk و 3D hubs دارای فرمت های فایل به شکل استاندارد هستند که این امکان باعث می شود تا سازندگان با راحتی هر چه تمام تر از ابزارهای ساخت دیجیتالی خود حداکثر استفاده را ببرند بدون اینکه هیچ سرمایه گذاری در بازاریابی و جذب مشتری داشته باشند.

صرفه جویی در هزینه از چندین جنبه

ساخت دیجیتالی به خاطر منافعش اساسا به تولیدکنندگان کوچک اجازه می دهد تا ضمن هزینه های کمتر بتوانند موثرتر عمل نمایند. می توانید از جنبه کارگر در هزینه صرفه جویی کنید زیرا اعضای تیم دیگر مجبور نخواهند بود که وقت اضافه تری روی روش های پیچیده و کار آماده سازی صرف کنند. البته سرمایه گذاری تجهیزات اولیه در مقایسه با تجهیزات ساخت سنتی می تواند کمی گران تر باشد.

فراهم شدن بهتر ساخت در محل (ساخت محلی)

همچنین در روش ساخت دیجیتالی، مزایای صرفه جویی در هزینه ها، تولید کنندگان را قادر می سازد تا به جای اینکه ناگزیر مجبور به انتخاب مکان هایی با هزینه کارگری گران و در نتیجه صرف هزینه برای حمل کالاها به اقصی نقاط دنیا باشند، بتوانند تقریبا در هر جایی کار خویش را انجام دهند.

ورلی اضافه نمود، “ابزارهای ساخت دیجیتالی توام با ابزار وب جهانی، این قابلیت را فراهم آورده است تا ساخت در محل به شکل اقتصادی باعث حذف نیاز به حمل و ذخیره کالاها گردد که این امر موجب می شود تا طراحان مستقل و سازندگان محلی، از مزایای اقتصادهای محلی بیشتر منتفع بشوند.

فرصت های بیشتری را می تواند برای بازاریابی ایجاد کند

از آنجایی که مصرف کنندگان به محصولات ساخت بومی یا جامعه محلی، ارزش بیشتری قائل هستند در نتیجه امکان ساخت در محل نیز می تواند فرصت های بیشتری برای بازاریابی و موقعیت یابی مهیا سازد. می توانید فاکتور بومی بودن و مشارکت با دیگر کسب و کارهای مجاور را به عنوان یک عامل مهم جلوه دهید تا برای مشتریان منطقه، جذابیت واقعی داشته باشد.

زمینه فعالیت را هموار می سازد

در ساخت به روش سنتی، هرچقدر بیشتر محصول تولید شود به همان اندازه قیمت هر محصول می تواند کاهش یابد. بنابرین تولیدکنندگان کوچک بعید است بتوانند از نظر قیمت با تولیدکنندگان بزرگ رقابت کنند. اما توسعه فن آوری باعث کاهش موانع در ورود به این عرصه و مقرون به صرفه شدن آن حتی برای آنهایی که تعداد زیادی از محصولات مشابه را نمی کنند، شده است.

ورلی می گوید، “وقتی فن آوری و سخت افزار به بلوغ می رسند، هزینه ها پایین می آید و سطح دسترسی افزایش می یابد. موانع متداول پیش رو مورد قبول در مورد طراحی و ساخت، کاهش می یابد. آن به مانند حرکت از هالیوود به یوتیوب، هتل هیلتون به AirBnB، کتاب های انسایکلوپدیا به ویکی پدیا هست. ابزارهای ساخت دیجیتالی نیز همین تاثیر را بر روی پروسه ساخت دارند که به کسب و کارهای کوچک در بازارهای محلی شان اجازه می دهد راه کارهای موفقی را برای روش های ساخت پر هزینه با ابزارهای نسبتا ارزان داشته باشند.

از فن آوری سازگار بهره می برد

ضمنا این فن آوری تجربه واقعا سازگاری در پلتفرم های مختلف را ارائه می دهد. بنابرین اگر بخواهید پلتفرم ها یا روش ها را تغییر دهید دیگر لازم به صدها کار اضافی برای طراحی مجدد کل خط تولید و ایجاد روش ها نخواهد بود.

ورلی توضیح می دهد، “به خاطر آنکه ابزارهای ساخت دیجیتالی نظیر روترزهای CNC (به کار رفته در تمامی شبکه ساخت Opendesk) و پرینترهای سه بعدی اساسا همگی با یک روش کار می کنند به سادگی می توان فایل های تولید را بدون هزینه های اضافی و صرف وقت برای نقشه های محصول، انتقال داد. ابزارهای ساخت دیجیتالی منجر به فعالیت های جهانی همچون فرمت های فایل استاندارد می شوند در نتیجه پیش نمونه سازی یا تولید دسته ای کم تیراژ را سریعتر و راحت تر از هر زمان دیگری ممکن می سازند!”

مقیاس پذیر است

همچنین ساخت دیجیتالی به خاطر سازگاری اش، فرصت های فراوانی را در اختیار تولیدکنندگان برای مقیاس بخشی به عملیات هایشان می دهد. می توانید به پلتفرم موثرتری سوئیچ نمایید و هنوز هم از طرح های اصلی تان استفاده نمایید بی هیچ اهمیتی نسبت به اینکه چقدر کسب و کارتان توسعه می یابد.

ذنجیره تامین منصانه تری ایجاد می کند

ضمنا ساخت دیجیتالی علاوه بر این مزایا برای کسب و کارهای تولیدی، توزیع عادلانه تری را برای ذنجیره تامین به ارمغان می آورد. تولیدکنندگان به جای اینکه ناچار به سمت فرآیندهای سنتی بروند می توانند قدرت بیشتری در این فرآیند به دست آوردند به عوض اینکه قیمت هایشان توسط توزیع کنندگان یا خرده فروشان تحت فشار قرار گیرد.

ورلی می گوید، “مدل قرن بیستمی پایه گذاری شده برای تولید انبوه و ترابری حجیم، به تولید در جایی که زمین و کارگر در ارزان ترین حالت آن است و رساندن محصول به نقطه فروش، به شدت وابسته می باشد. این موضوع، طراحان و تولیدکنندگان را به داشتن نظر مساعد به آنها به صورت بی تناسب در انتهای ذنجیره تامین وادار می کند- خرده فروشان خیابان اصلی.”

عکس توسط: Shutterstock

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
0 (0 رای)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
9 + 9 =