۱۰ راه کار رایانش ابری در کسب و کارهای کوچک

کاربردهای صنعتی رایانش ابری

79

با سلام خدمت دوستان گرامی. در این مقاله کاربرد رایانش ابری در کسب و کار رو قرار دادیم.

پس تا پایان مقاله با مهندس استایل همراه باشید.  🙂


10 روش شگفت انگیز که رایانش ابری می تواند به شما در کسب و کار کوچک یاری نماید

در حالیکه تولیدکنندگان کوچک فرآیندها و سیستم هایی را دارا هستند که دستی هستند-نیروی کار و زمان زیادی هم صرف می شود- این مدل کسب و کار به منظور کارا بودن و رقابتی شدن باید تغییر یابد. در نتیجه صنایع کوچک طیف وسیعی از فن آوری ها را یکپارچه می نمایند تا منابع موجودشان را بهینه کنند که اینجا جایی است که محاسبات ابری (رایانش ابری) به کار می آید.

رایانش ابری برای تولیدکنندگان کوچک

مطابق گزارش انجمن ملی تولیدکنندگان، اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها در ایالات متحده جزء شرکت های کوچک (کم سرمایه) هستند. از میان 251.774 شرکت تولیدی در سال 2015 تقریبا 3.813 شرکت به عنوان شرکت های کوچک می توانستند طبقه بندی شوند- و در مجموع 248.000 شرکت در زمره شرکت های کوچک هستند.

کاربردهای رایانش ابری  10 راه کار رایانش ابری در کسب و کارهای کوچک


خب حالا رایانش ابری چطور می تواند به تغییرات در این تولیدکنندگان کوچک کمک کند؟

قابل اعتماد بودن

وقتی که بسیاری از فرآیندهای شرکت های کوچک به صورت خودکار و پیوسته درآیند از سوی دیگر زمان بیکاری باعث تحمیل هزینه ها خواهد شد. زمانی که سیستم در محل ها استقرار یافت، سرمایه و هزینه های عملیاتی در سطح بالایی قرار می گیرند. به کمک رایانش ابری عملا تمام فن آوری اطلاعات می تواند از راه دور میزبانی شود.

این موضوع اطمینان خاطر می دهد که سیستم تان همواره در حالت راه اندازی و اجرا خواهد بود زیرا ارائه دهندگان خدمات رایانش ابری چندین سیستم اضافی دیگر در اختیار دارند. اگر در تجهیزات تان حادثه ای به وجود آید آنگاه راه کارهای تداوم کار کمک خواهند کرد تا فرآیندها توسط تکرار محیط آی تی شما بلافاصله در وضعیت اجرایی باقی بمانند.

چابکی

بر اساس نظر سنجی سال 2017 موسسه Propel Manufacturing Cloud Survey 60 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که با به کارگیری رایانش ابری، چابکی کسب و کار به طور چشمگیری افزایش یافت و این در بین مزایای عالی رایانش ابری ساال بود.

چابکی برای تولیدکنندگان بسیار حائز اهمیت است زیرا این صنعت به شکل کلی دائما در حال تغییر است. هزینه تدارکات، حمل و نقل، تاخیر مشتریان و … دارای نقش هستند. توسط رایانش ERP و MRP (برنامه ریزی منابع انسانی و برنامه ریزی نیازهای مواد) عملیات ها می توانند بدون زحمت و با دید کامل از کل فرآیند، از عرضه خام گرفته تا تحویل محصول کامل به مشتری، اجرا شوند.

ردیابی و نظارت

یکی از بزرگترین چالش هایی که تولیدکنندگان کوچک دارای فرآیندهای دستی با آن مواجه هستند، ردیابی و نظارت بر پیشرفت پروژه های محتلف است. با محاسبات ابری، عملکرد چندین فرآیند تولید را می توان پیگیری و نظارت کرد تا از تحویل دقیق به مشتری اطمینان حاصل نمود.

این مسئله زمانی اهمیت بیشتری می یابد که خطوط تولید پیچیده، چندین پیکربندی متفاوت داشته باشد. با یکپارچه کردن راه حل های رایانش EPR مبتی بر زمان واقعی، سوابق را می توان با دقت بیشتری نگهداری و نظارت کرد و به این ترتیب اشتباهات در فرآیند تولید ایجاد نشود.

همکاری

همانطور که هر تولیدکننده ای  به شما می گوید، هر پروژه حاصل تلاش یک تیم است. شما به کمک رایانش ابری می توانید هر کسی را به تیم خود بیاورید مهم نیست آن ها کجا هستند.

راه کارهای همکاری به کمک رایانش تیم کوچکی به اندازه دو نفر یا یک تیم بزرگ به اندازه صدها نفر را به هم برسانند و آنها را برای حل فوری مسائل در دسترس قرار دهند. چه اینها تامین کنندگان، مهندسین، تیم تولید باشند و چه پرسنل تحویل، آنها می توانند در یک پلتفرم واحد محلی یا حتی جهانی، با هم صحبت کنند یا ویدیو کنفرانس داشته باشند.

مقرون به صرفه بودن هزینه آی تی

نصب و راه اندازی IT در محل گران هست حتی برای تولیدکنندگان بزرگ. تعمیر و نگهداری، ارتقاء و تعمیرات به ویژه برای تولییدکنندگان کوچک که ترجیح می دهند بر توانایی های محوری خود متمرکز شوند، گران است.

رایانش ابری همه این مسئولیت ها و سرمایه گذاری ها را از میان بر می دارد ضمن اینکه آخرین برنامه ها و آخرین بروزرسانی ها را در اختیار می گذارد- و نیز امنیت سطح شرکتی را فراهم می کند.

امکانات رایانش ابری  10 راه کار رایانش ابری در کسب و کارهای کوچک

یکپارچگی زنجیره تامین

حتی تولیدکنندگان کوچک هم مواد خام و پیش ساخته مورد نیاز خود را از تامین کنندگان مختلف در سرتاسر جهان تهیه می کنند. داشتن چشم انداز کامل از شبکه تامین کننده، تولید کننده، ترابری و کانال های توزیع در یک راه حل رایانش یکپارچه واحد، به سازمان شما امکان می دهد تا نحوه ی مشاهده، مدیریت و کنترل این موارد را در اختیار داشته باشید.

یک سیستم زنجیره تامین کاملا یکپارچه به تولیدکنندگان کوچک اجازه می دهد تا همیشه در هر لحظه معین ببیند منابع مورد نیاز شان کجا قرار دارد. به این معنی که زمان تولید و تحویل را می توان با دقت بیشتری برآورد کرد.

چرخه سریع تر

وقتی سفارشی ایجاد می شود، همیشه این احتمال وجود دارد که داده خطرناکی به صورت ناصحیح وارد شود. این قضیه می تواند شامل هر چیزی از پیکربندی محصول گرفته تا قیمت های مظنه، اطلاعات پرداخت، آدرس های تحویل و .. باشد. اگر این اشتباهات به موقع برطرف نشوند هر کدام آنها می تواند برایتان هزینه در بر داشته باشد و نیز به اعتبار شما آسیب برساند.

استفاده از یک سیستم مبتنی بر رایانش ابری که بتواند قیمت دهی، مظنه دهی و گردش کار تایید مشتری را به شکل اتوماتیک مدیریت کند شما را مطمئن خواهد کرد که سفارشات تان دقیق هستند در نتیجه زمان های چرخه تان به همان اندازه بیشتر از هر زمان دیگری موثر می شوند.

انطباق خودکار

انجمن ملی تولیدکنندگان می گوید که هزینه مقررات فدرال به صورت نامتناسبی بر روی تولیدکنندگان کوچک تحمیل می شود که در مورد شرکت هایی با کمتر از 50 نفر پرسنل این هزینه 2.5 برابر است.

راه حل های انطباق مبتنی بر رایانش ابری می تواند فهرست بندی و گزارش دهی مورد نیاز برای انطباق با مقررات محلی، ایالتی و فدرال را برآورده سازد.

کنترل کیفیت

کاربردهای مبتنی بر رایانش را می توان در ردیابی کیفیت هر فرآیند در یک شرکت تولیدی کوچک مورد استفاده قرار داد. از زمانیکه ماده خام از هر روشی به محصول نهایی می رسد، هر فرآیند را می توان تحلیل و گزارش نمود تا اطمینان حاصل گردد که سیستم های کنترل کیفیت شرکت اعمال می شوند.

با توجه به قابلیت زمان واقعی کاربردهای مبتنی بر رایانش، اشتباهات را می توان به محض اینکه در خط تولید رخ داد، تشخیص داد. برای شرکت های کوچک، این امر منجر به صرفه جویی فراوان و ضایعات کمتر مواد ارزشمند می شود.

تجربه بهتر مشتری

تجربه مشتری به بزرگ ترین تفاوت در اکوسیستم دیجیتالی امروز تبدیل شده است. راه حل های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) مبتنی بر رایانش کل سیر مشتری را بر روی یک پلتفرم واحد مدیریت می کند.

این موضوع شرکت ها را قادر می سازد تا با دسترسی فوری به تمام تعامل مشتریان با شرکت به سرعت به هر مشکلی که مشتری ممکن است داشته باشد رسیدگی کند.


نتیجه گیری

  • رایانش ابری معرف یک پلتفرم فن آوری است که تولید هوشمند را برای شرکت های بزرگ و کوچک را فراهم می سازد.
شرکت های تولیدی با استفاده از راه حل های رایانش مناسب در محل می توانند بازده عملیاتی را افزایش داده، هزینه را کاهش، سرعت نوآوری ها را بالا برده و زمان های چرخه محصولات جدید را تسریع نموده، زمان رسیدن محصول به بازار را شتاب داده و فرآیند همکاری در سرتاسر زنجیره تامین را ساده سازی نمایند.البته این هدف به ارائه دهنده خدمات مناسب و راه حل های محلی برای متناسب نمودن تمام بخش ها احتیاج دارد.
در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
0 (0 رای)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
15 + 29 =