برشکاری ورق های فلزی

از سلسله عملیات های شکل دهی ورق

124

با سلام خدمت دوستان. در این کلیپ عملیات برشکاری (قیچی کاری) ورق های فلزی به زبان فارسی معرفی می گردد.

تا پایان با مهندس استایل همراه شوید.  🙂


عملیات برش ورق

شکل دهی ورق  برشکاری ورق های فلزی

در بیشتر عملیات های قیچی کاری، لبه های چاقویی تیغه پایینی که ثابت است و تیغه بالایی که به صورت عمودی حرکت داده می شود از یک سمت قطعه کار به سمت دیگر پیشروی می کند تا به مانند قیچی کاری دستی معمولی ماده را برش دهد.

زاویه ای که تحت آن تیغه های بالایی و پایینی نسبت به یکدیگر تنظیم می گردد زاویه شیب (زاویه برش) نام دارد.

زاویه برش  برشکاری ورق های فلزی

فاصله بین تیغه بالایی و پایینی لقی تیغه نامیده می شود. وجود این لقی برای قیچی کاری صحیح ضروری است و برای مواد با ضخامت و استحکام گوناگون تغییر می نماید.

لقی  برشکاری ورق های فلزی با نزدیک شدن تیغه ها به یکدیگر و تماس با قطعه کار تیغه ها اندکی در ماده نفوذ می کنند در نتیجه نیروهای مخالف یکدیگر درون ماده خام شکل می گیرد. سپس یک ترک (شکاف) در دو سوی ماده گسترش می یابد و ماده خام جدا می شود.

گسترش شکاف  برشکاری ورق های فلزی

تیغه های قیچی پیش از ایجاد شکاف نوعا بیشتر از یک سوم ضخامت ماده خام در آن نفوذ نمی کند. مقدار دقیق نفوذ بسته به سختی ماده و لقی تغییر می نماید.

میزان نفوذ تیغه ها  برشکاری ورق های فلزی

در بیشتر قیچی ها تیغه بالایی نسبت به تیغه پایینی، تحت زاویه بین 0.5 تا 2.5 درجه قرار می گیرد. این زاویه کمک می کند نیروی قیچی کاری دقیقا در ناحیه درگیری دو تیغه متمرکز گردد و از هم گسستن به روی خطی مستقیم و به موازات سطح تیغه ها آغاز گردد. این شیب همچنین باعث می شود که تیغه بالایی در حین قیچی کاری از تیغه پایینی دور شود به این ترتیب اطمینان حاصل می گردد که قطعه کار قیچی شده که به آن دراپ (drop) گفته می شود بین تیغه ها تغییر شکل نمی دهد.

زاویه بین دو تیغه  برشکاری ورق های فلزی

در حال ارسال
نقد‌ و بررسی کاربر
0 (0 رای)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
19 + 9 =